Jak dopasować wannę do swojego ogrodu? Porady eksperta

Ogród bywa oczkiem w głowie niejednej pani domu. Starannie pielęgnowany, może się stać prawdziwym powodem do dumy. Ponadto dla wielu kobiet własny ogród jest swego rodzaju azylem, który pozwala zatracić się w naturze i oderwać od codziennych trosk. Przydomowe ogrody już dawno przestały być jedynie zielonymi terenami obrośniętymi kolorowymi kwiatami i krzewami. Nie dość, że obecnie wiele nowoczesnych ogrodów przypomina małe dzieła sztuki, to dodatkowo zyskują one funkcje – można by rzec – prywatnych ośrodków wypoczynkowych. W takim przypadku do obowiązkowego wyposażenia dochodzą grill, huśtawka, oczko wodne, a także, zyskujące ostatnio na popularności, ogrodowe wanny SPA.

Własną wannę z hydromasażem można wykorzystywać na wiele różnych sposobów, np. jako minibasen dla dzieci czy prywatne SPA. Przemyślane wkomponowanie wanny SPA w ogrodową aranżację doda Twojemu zielonemu azylowi mnóstwo uroku. Jednak odpowiednie dopasowanie wanny SPA do ogrodu wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać.

O czym musisz pamiętać? Na co powinnaś uważać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Wybierz odpowiednią lokalizację dla wanny SPA

Podstawową kwestią, jaką trzeba rozważyć przy dopasowywaniu wanny SPA do ogrodu, jest wybór odpowiedniego miejsca. Jaka lokalizacja okaże się idealna?

Na stabilnym podłożu

Grunt, na którym stanie Twoja wanna z hydromasażem, powinien być w stanie utrzymać znaczny ciężar, niektóre wanny SPA ważą bowiem nawet kilka ton. Ponadto musi być stabilny – nierówne podłoże może spowodować zakłócenia w pracy sprzętu.

Z dala od niektórych typów roślin

Aranżując ogród, trzeba tak go zaplanować, aby w pobliżu wanny SPA nie było roślin, które mogą pylić lub gubić liście. W przeciwnym razie w Twojej ogrodowej wannie SPA wiecznie będą pływać pozostałości po kwiatach i drzewach które trzeba będzie nieustannie wyławiać, co może powodować niemałą frustrację.

Nie za daleko od domu

W trakcie ciepłych miesięcy odległość wanny SPA od domu może nie być aż tak istotna. Jeśli jednak zamierasz korzystać ze swojego prywatnego SPA także na jesieni i w zimie, gdy temperatura mocno spada, dobrze jest ustawić wannę ogrodową w pobliżu domu, ponieważ to pozwoli Ci uniknąć marznących wędrówek.

Nie w pełnym słońcu

Chociaż przebywanie na słońcu zapewnia wiele korzyści dla zdrowia i urody, nie można z tym przesadzać, ponieważ zbyt długie wystawianie się na działanie promieni słonecznych może być niebezpieczne. Z tego względu wannę SPA należy ustawić tak, aby nie znajdowała się ona bez przerwy w pełnym słońcu.

W osłoniętym miejscu

W czasie pluskania się w ogrodowej wannie SPA użytkownicy powinni mieć zapewnioną pełną swobodę. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli wanna z hydromasażem znajdzie się na widoku wszystkich sąsiadów. Z tego powodu warto upewnić się, czy lokalizacja wybrana na zamontowanie wanny SPA jest osłonięta przed wzrokiem ciekawskich.

Zaaranżuj otoczenie Twojego ogrodowego SPA

Aby korzystanie z wanny z hydromasażem dawało Ci maksimum komfortu, warto stworzyć w Twoim ogrodowym SPA odpowiednią atmosferę. Elementami wystroju, które na pewno Ci się w tym przydadzą, są:

Oświetlenie

Nastrojowe oświetlenie sprawi, że nawet zwykła kąpiel w wannie SPA będzie dla Ciebie źródłem jeszcze większego zadowolenia. Do wyboru masz wiele opcji: przykładowo, możesz zawiesić wokół wanny SPA małe kolorowe lampki lub ustawić duże lampy stojące. Ponadto dzięki takiemu dodatkowemu oświetleniu ogród będzie się prezentował jeszcze wspanialej.

Świece zapachowe

Podczas błogiego wylegiwania się w ogrodowym SPA sprawdzą się Twoje ulubione świece zapachowe. Miłe dla nosa aromaty podkręcą odprężającą atmosferę. Te eleganckie akcesoria są dodatkowym źródłem światła, a tego przecież nigdy za wiele.

Odtwarzacz muzyki

Lampki i świece już załatwione, więc teraz czas na coś, co dopieści Twój zmysł słuchu, czyli – muzykę. Nie ma nic milszego niż słuchanie ulubionych dźwięków podczas odprężającej kąpieli w wannie SPA. Odtwarzacz muzyki ustawiony w pobliżu wanny SPA zapewni Ci cudowne chwile w otoczeniu bąbelków.

Elementy roślinne

Kwiatów i innych roślin nigdy za wiele w ogrodzie. Zadbaj o to, aby w bezpośrednim otoczeniu Twojej wanny z hydromasażem także znajdowały się piękne i różnorodne elementy zielone, które dodatkowo mogą Ci dostarczyć przyjemnych i naturalnych zapachów.

Ławeczki i krzesełka

Stylowe meble to niezbędna część Twojego prywatnego SPA. Rozlokowane wokół wanny z hydromasażem komfortowe ławeczki i krzesełka zapewnią Ci wygodę po skończonej kąpieli.

Ścieżka

Wędrówka do Twojej wanny ogrodowej nie powinna nastręczać żadnych trudności, dlatego powinna do niego prowadzić odpowiednia ścieżka – ale nie taka przypadkowa, wydeptana gdzieś w trawie, tylko starannie dopasowana ścieżka, która dobrze wpisze się w ogólny wystrój ogrodu.

Wybierz odpowiedni model wanny SPA

Aranżując swoje prywatne SPA, musisz dobrze przeanalizować dostępne na rynku modele wanien SPA. Na co więc zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie wanny z hydromasażem?

Podstawową kwestią przy wyborze modelu wanny z hydromasażem jest jej wielkość. W zależności od tego, czego potrzebujesz do swojego ogrodu, znajdziesz na rynku wanny SPA o różnych gabarytach oraz w kilku wariantach: 2-osobowym, 3-osobowym i 4-osobowym.

Odpowiedni model wanny SPA powinien Ci gwarantować 100% komfortu. Konstrukcja musi być opracowana tak, aby umożliwiała przyjęcie wygodnej pozycji podczas kąpieli. W tym pomocne mogą też być wmontowane zagłówki.

Aby korzystanie z ogrodowego SPA było w pełni bezpieczne, powinno być ono wyposażone w solidne schodki, które uchronią Cię przed ewentualnymi niebezpieczeństwami.

Jeżeli chcesz się cieszyć bąbelkami w wannie SPA także w zimowych miesiącach, powinnaś wybrać model z pokrywą termiczną, która zabezpiecza przed utratą ciepła. Wówczas użytkowanie wanny z hydromasażem jest możliwe przez cały rok, bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę.

Postaw na wannę SPA o stylowym wyglądzie

Na rynku dostępne są liczne wanny z hydromasażem, dlatego znalezienie takiego modelu, który idealnie wkomponuje się w aranżację Twojego ogrodu, nie powinno stanowić dużego problemu.

Wybór konkretnej wanny SPA powinien zależeć od tego, jak prezentuje się Twoja przydomowa zielona przestrzeń. Wybrana wanna SPA powinna pasować kolorystycznie i strukturalnie do pozostałych mebli i sprzętów.

Jednymi z powszechniejszych modeli są te z obudową imitującą drewno. W ogrodzie pełnym roślin takie rozwiązanie wydaje się strzałem w dziesiątkę. Przykładowo, wanna Skiendi SPA posiada obudowę, która strukturą przypomina drewno, dlatego niezwykle łatwo wpisze się w każdą aranżację.

Innym chętnie wybieranym typem są wanny SPA, których obudowa wygląda na kamienną. Taka wanna z hydromasażem również może świetnie wyglądać na tle zielonego otoczenia.

Możesz się też zdecydować na nieco inne rozwiązanie – wanny SPA wbudowane w podłoże. Wówczas obudowa nie będzie widoczna, dlatego nie ma obaw, że nie będzie pasować do ogólnej aranżacji przestrzeni. W tym przypadku możesz zaaranżować obudowę wokół wanny z hydromasażem wedle własnego pomysłu.

Rozwiązaniem, które również ma wielu zwolenników, jest wanna SPA pod zadaszeniem. To dobry sposób, aby w trakcie kąpieli uchronić się przed deszczem. Zadaszenie może mieć formę przenośnej konstrukcji albo stałego zabudowania. Ponadto da ci to dodatkową przestrzeń, aby, przykładowo, zamontować prysznic lub barek.

Wanny Skiendi SPA – doskonały wybór do Twojego ogrodu

Stworzenie wymarzonego ogrodu z wanną SPA, wymaga skrupulatnego rozplanowania i sporych nakładów pracy, ale zadowolenie z osiągniętego efektu na pewno jest tego warte.

Tak urządzona zielona przestrzeń może się stać istnym centrum towarzyskim, w którym z chęcią będą Cię odwiedzać rodzina oraz przyjaciele z dziećmi. Innym razem Twój ogród może ci posłużyć jako prywatne SPA w domowym zaciszu, które pozwoli Ci oderwać się od trosk życia codziennego.

Chcesz zaaranżować przydomowy ogród z wykorzystaniem wanny Skiendi? Zobacz naszą ofertę!

Zobacz pozostałe wpisy na blogu

Więcej
Najlepsze naturalne dodatki do kąpieli

Najlepsze naturalne dodatki do kąpieli

Kąpiel w wannie jacuzzi to nie tylko sposób na relaks i odprężenie, ale również doskonała okazja do pielęgnacji ciała i ducha. Aby uczynić ten czas...

Jacuzzi Party: Organizacja idealnego wieczoru z przyjaciółmi!

Jacuzzi Party: Organizacja idealnego wieczoru z przyjaciółmi!

Organizacja wieczoru z przyjaciółmi wokół jacuzzi to doskonały sposób na relaks i zabawę. Warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowania, aby...

Jakie są najczęściej zadawane pytania przed zakupem wanny SPA?

Jakie są najczęściej zadawane pytania przed zakupem wanny SPA?

Decyzja o zakupie wanny SPA do ogrodu to inwestycja w relaks, zdrowie i komfort na długie lata. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto...

Pomysły na aranżację strefy relaksu z jacuzzi w ogrodzie lub w domu

Pomysły na aranżację strefy relaksu z jacuzzi w ogrodzie lub w domu

Wanna SPA to synonim luksusu i relaksu, które może stać się centralnym punktem w twoim ogrodzie lub domu. odpowiednia aranżacja strefy relaksu z...

Transport

Transport rozpatrywany indywidualnie
w zależności od potrzeb.

Montaż

Profesjonalny montaż wanny w Państwa domu lub ogrodzie.

Serwis

Opieka i doradztwo serwisowe najwyższej jakości.