Czy korzystanie z wanny SPA ma wpływ na zdrowie? Odpowiadamy!

Już od wielu lat kąpiele w wannie SPA pozostają jednym z najpowszechniejszych zabiegów relaksacyjnych, na jaki decydują się osoby potrzebujące odprężenia. Wanny z hydromasażem stały się niezbędnym elementem wszystkich salonów i hoteli SPA czy gabinetów kosmetycznych. Korzystają z nich osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorośli oraz seniorzy. Jednak czy kąpiele w wannie SPA, oprócz oczywistych właściwości relaksacyjnych, mogą w jakiś sposób oddziaływać na stan zdrowia?

Owszem, korzystanie z wanny SPA ma wpływ na zdrowie człowieka, i to bardzo dobry. Właśnie ze względu na swoje prozdrowotne właściwości kąpiele w wannie z hydromasażem często są zalecane przez medyków jako środek pomocniczy w leczeniu różnych chorób i dolegliwości.

Sprawdź, jak regularne korzystanie z wanny SPA może pozytywnie wpłynąć na twoje zdrowie.

Jak kąpiele w wannie SPA oddziałują na umysł człowieka?

Odprężenie – to właśnie tego ludzie instynktownie oczekują po kąpieli w wannie SPA. I rzeczywiście, korzystanie z wanny z hydromasażem gwarantuje relaks. Jednocześnie jednak za tym błogim stanem kryje się znacznie więcej, ponieważ regularne sesje w wannie SPA mają niebywały wpływ na zdrowie psychiczne człowieka, co zostało potwierdzone naukowo.

Obniżenie poziomu stresu

Stres, niestety, jest jednym z nieodłącznych elementów życia człowieka i jednocześnie jednym z jego głównych wrogów. O ile odpowiednio niewielka ilość stresu może działać mobilizująco, o tyle jego nadmiar prowadzi do wielu poważnych problemów zdrowotnych, zarówno na duszy, jak i ciele człowieka. Z tego względu tak niezwykle istotne jest eliminowanie stresu, a przynajmniej jego ograniczanie.

Jednym z ze skutecznych sposobów są kąpiele w wannie z hydromasażem, które powodują wydzielanie dodatkowych ilości serotoniny, czyli hormonu szczęścia, i tym samym obniżają poziom stresu w organizmie człowieka. Równocześnie ograniczają negatywne skutki stresu, m.in. płytki oddech, napięcie mięśni, bóle głowy.

Eliminowanie zmęczenia

Kąpiele w wannie SPA powodują wyjątkowo szybkie rozgrzanie organizmu, dzięki czemu człowiek może się łatwiej zregenerować po ciężkim dniu czy wysiłku fizycznym.

Co więcej, korzystanie z wanny SPA jest dobrym sposobem na radzenie sobie z bezsennością. Odpowiedni sen jest na wagę złota – bez niego organizm nie może prawidłowo funkcjonować, ponieważ nie ma szansy na zregenerowanie się po całym dniu. Korzystanie z wanny SPA wieczorem, bezpośrednio przed położeniem się do łóżka, łagodzi napięcie organizmu, co ułatwia zaśnięcie, dzięki czemu rano człowiek będzie bardziej wypoczęty.

Czy korzystanie z wanny z hydromasażem wpływa na ciało człowieka?

Prawdopodobnie wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że kąpiele w wannie SPA pozytywnie oddziałują nie tylko na zdrowie psychiczne człowieka, ale także na jego ciało. Być może w tym drugim przypadku efekty nie są od razu widoczne gołym okiem, ale zbawienny wpływ kąpieli w wannie SPA na zdrowie fizyczne został wielokrotnie potwierdzony badaniami.

Poprawa krążenia

Przebywanie w wannie z hydromasażem, wykorzystującej gorącą wodę i hydromasaż, poprawia krążenie: powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co z kolei umożliwia przepływ większej ilości tlenu i składników odżywczych. Z tego właśnie powodu takie kąpiele zaleca się w przypadku: bólów mięśni i stawów, reumatyzmu, miażdżycy, niedokrwistości. Rozszerzanie się naczyń krwionośnych prowadzi jednocześnie do zwiększenia tętna i obniżenia ciśnienia krwi.

Ulga dla mięśni i stawów

Wyporność wody sprawia, że ciało człowieka umieszczone w wannie SPA staje się lżejsze nawet o 90% – a co za tym idzie, kości, mięśnie i stawy stają się wówczas znacznie mniej obciążone. Dzięki temu kąpiele w wannie SPA łagodzą symptomy artretyzmu. Co więcej, hydromasaż korzystnie wpływa także na elastyczność stawów i więzadeł, a gorąca woda zmniejsza ich obrzęk.

Zwiększenie wydolności

Siedzenie w wannie z hydromasażem w otoczeniu gorącej wody poprawia wydolność płuc. Jak już było wspomniane, wysoka temperatura i ciśnienie wody zwiększają spożycie tlenu w organizmie i jednocześnie przyczyniają się do wzmocnienia mięśni klatki piersiowej.

Nie tylko zdrowie, ale także uroda!

Regularne kąpiele w wannie SPA z hydromasażem to jedne z prostszych zabiegów urodowych, które mogą przynieść spektakularne efekty, i to w krótkim czasie.

Koniec z cellulitem!

Przede wszystkim powszechnie znana jest duża przydatność wanien SPA w walce z uporczywym cellulitem, który spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Masaż skóry, tkanek podskórnych i mięśni przy pomocy strumienia ciepłej wody poprawia naciąg i ukrwienie skóry, co prowadzi do zredukowania cellulitu.

Wspomaganie odchudzania

Kąpiele w wannie SPA mogą ponadto wspierać odchudzanie poprzez przyspieszanie metabolizmu i oczyszczanie organizmu z toksyn. Hydromasaż poprawia cyrkulację krwi, a to prowadzi do szybszego usuwania toksyn z organizmu i zastępowania ich tlenem i składnikami odżywczymi. Z tego względu kąpiele w wannach SPA są też w stanie pomóc osobom cierpiącym na bóle brzucha, brak apetytu czy mdłości.

Zdrowa skóra

Wanny SPA mogą także korzystnie wpływać na ogólny wygląd skóry, sprawiając, że staje się ona odświeżona i miękka w dotyku, jak również zwiększając jej jędrność i poprawiając koloryt.

Chromoterapia, czyli leczenie kolorami w wannie SPA

Nowoczesne wanny SPA dostępne na rynku są dodatkowo wyposażone w oświetlenie LED, które dzięki oddziaływaniu kolorowym światłem na organizm człowieka zwiększa już i tak liczne prozdrowotne właściwości kąpieli w wannie z hydromasażem.

W zależności od wybranego koloru chromoterapia wpływa na określone partie ciała i umysłu człowieka. Wśród głównych zalet wynikających z leczenia kolorami można wymienić: ograniczenie stresu, zlikwidowanie zmęczenia, poprawienie krążenia, odprężenie, złagodzenie różnego rodzaju bólów.

Wanny SPA Skiendi umożliwia naświetlanie kolorami: białym, żółtym, czerwonym, różowym, fioletowym, zielonym i niebieskim. Dodatkowym elementem, który w połączeniu z hydromasażem i kolorowym światłem zwiększy jeszcze przyjemność płynącą z kąpieli w wannie SPA, jest muzyka.

Czy kąpiele w wannach SPA są dla każdego?

Z zalet wanien SPA mogą korzystać prawie wszyscy – prawie, ponieważ odradza się korzystania z wanien z hydromasażem osobom, które zmagają się z poniższymi schorzeniami:

  • nadciśnieniem,
  • chorobami skóry,
  • chorobami układu moczowego,
  • chorobami układu płciowego,
  • niską krzepliwość krwi.

Z kąpieli w wannach SPA powinny ponadto zrezygnować osoby z otwartymi ranami na ciele, a także kobiety w trakcie krwawienia miesięcznego. Oczywiście osoby cierpiące na powyższe schorzenia mogą skonsultować się z lekarzem, który ostatecznie zawyrokuje, czy kąpiele w wannie z hydromasażem są dla nich bezpieczne. W przypadku innych chorób niż te wymienione nie ma żadnych przeciwwskazań przed korzystaniem z dobroczynnych właściwości wanien SPA.

Domowe wanny SPA – odprężenie na wyciągnięcie ręki

W ostatnich latach łatwo można zauważyć niezwykłe zainteresowanie, jakim cieszą się wśród ludzi wanny z hydromasażem. Jeszcze do niedawna taka forma relaksu była dostępna jedynie w niektórych gabinetach kosmetycznych lub salonach SPA i to w dodatku po uprzednim zarezerwowaniu wizyty. Na szczęście obecnie można się cieszyć z dobrodziejstw wanien SPA w domowym zaciszu, na rynku bowiem znajdują się liczne wanny SPA, które można zamontować wewnątrz domu, na tarasie lub w ogrodzie.

Jednym z takich rozwiązań są wanny Skiendi, które łączą w sobie właściwości prozdrowotne z mile spędzonym czasem i gwarantują pełne odprężenie w dowolnym momencie dnia i nocy.

Wanny Skiendi – recepta na zdrowie

Jak się okazuje, spędzanie wolnego czasu w otoczeniu bąbelków i ciepłej wody nie jest żadnym przejawem próżniactwa, a jedynie profesjonalnym zabiegiem leczniczym. Co więcej, kąpiele w wannach SPA są doskonałym przykładem na to, że można łączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego warto korzystać z wanien z hydromasażem, kiedy tylko się da, zwłaszcza że nie wszystkie zabiegi prozdrowotne są tak skuteczne i prowadzą do pełnego zadowolenia. A dzięki upowszechnieniu się kąpieli w wannach SPA dostęp do potrzebnego sprzętu stał się znacznie łatwiejszy, dzięki czemu także dbanie o własne zdrowie jest jeszcze prostsze.

Przekonaj się, jak wanna SPA marki Skiendi może poprawić Twój komfort życia oraz pomóc w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. Sprawdź naszą ofertę!

Zobacz pozostałe wpisy na blogu

Więcej
Halloween & Skiendi & SPA

Halloween & Skiendi & SPA

Halloween to magiczny czas, kiedy możemy zanurzyć się w światie czarów, duchów i niezapomnianych przeżyć. Jednym z nietypowych pomysłów na...

Jak dbać o wannę jacuzzi?

Jak dbać o wannę jacuzzi?

Wanna Jacuzzi to luksusowy element, który zapewnia nie tylko relaksujący hydromasaż, ale także elegancki wygląd. Aby cieszyć się nią przez wiele...

Magia kąpieli w wannie z hydromasażem podczas chłodnych dni…

Magia kąpieli w wannie z hydromasażem podczas chłodnych dni…

Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku i relaksu. Wspaniałe hotele ze strefą SPA kuszą swoimi ofertami. Niestety wszystko, co dobre, szybko się...

Wanny SPA marki Skiendi – sposób na tęsknotę za wakacjami i nie tylko!

Wanny SPA marki Skiendi – sposób na tęsknotę za wakacjami i nie tylko!

Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku i relaksu. Wspaniałe hotele ze strefą SPA kuszą swoimi ofertami. Niestety wszystko, co dobre, szybko się...

Transport

Transport rozpatrywany indywidualnie
w zależności od potrzeb.

Montaż

Profesjonalny montaż wanny w Państwa domu lub ogrodzie.

Serwis

Opieka i doradztwo serwisowe najwyższej jakości.